خانه » پارکت لمینیت و مزایای آن

پارکت لمینیت و مزایای آن

پارکت لمینیت و مزایای آن

لمینیت (laminate) که اصطلاحا به آن پارکت لمینیت نیز می گویند، از جنس الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard) با روکش HDF می باشد و مانند پارکت مستقیما از خود چوب درختان ساخته نمی شود. پارکت لمینیت، تفاوت های بسیار زیادی با پارکت چوبی دارند، که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

1 – پارکت لمینیت ها به کف اتاق چسبانده نمی شوند، بلکه توسط شیارهایی که دور تا دور لمینیت ها وجود دارد، به صورت کلیک در یکدیگر قفل می شوند. افزایش سطح کار، باعث بیشتر شدن وزن لمینیت های در هم قفل شده می شود و این افزایش وزن عامل نگهدارنده لمینیت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد.

2 – به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینیت، کف اتاق صدمه نمی بیند. به عنوان مثال اگر کف محیط سنگفرش باشد و روی آن لمینیت اجرا شود و بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینیت ها را جمع کنیم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود، می توانیم این کار را انجام دهیم. بدین ترتیب پارکت لمینیت ها را می توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجددا در محلی دیگر نصب کرد.

3 – پارکت لمینیت به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود، پس از اجرای کامل، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کنند.

4 – فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت و برودت نیز می باشد.

5 – لمینیت نسبت به آب اجسام نوک تیز بسیار مقاوم تر از پارکت چوبی می باشد….

6 – سرعت نصب و اجرای پارکت لمینیت بسیار بالاست.

7 – پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام می رسد، پس از نظافت، می توان از آن استفاده کرد.

8 – بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر مصالح ساختمانی مانند سنگ و سرامیک و … می باشد.

9 – در حال حاضر اغلب مالکین که تصمیم به بازسازی و یا تغییرات داخلی ساختمان را دارند از پارکت لمینیت بجای سنگ و سرامیک استفاده میکنند.

About the Author:

One Comment

  1. پارکت لمینیت - پازل دکور اردیبهشت 16, 1397 at 3:03 ب.ظ - Reply

    […] چوبی و پارکت لمینیت با یکدیگر تفاوت داشته و امروزه لمینیت جایگزین پارکت شده است پارکت چوبی از جنس چوب طبیعی […]

Leave A Comment