بازسازی فروشگاه

بازسازی فروشگاه فقط بدین معنا نیست که شما یک دکور فروشگاه شیک داشته باشید بلکه علاوه بر زیبایی عامل بسیار مهمی در جذب مشتریان است که می تواند تاثیر مثبت بر این امر داشته باشد بنابراین دکوراسیون داخلی یک فروشگاه تجاری باید از اولویت های صاحبان کالا باشد. موضوع طراحی داخلی فروشگاه یکی از مواردی است که به شکل جدی در کشور ما مورد توجه قرار نگرفته است. فروشگاه باید جذابیت موثر و کافی را در نگاه اول خریدار داشته باشد. فضای فروشگاه ها فضای بسیار گرانی است و حداکثر استفاده از فضای آن مهم است.

کف

بازسازی کف با متریال های جدید نیز از موارد بازسازی میباشد در این بین متریالهای مختلف مانند سنگ ، سرامیک و پارکت لمینیت معروفترین آنها میباشد در نظر داشته باشید چنانچه تصمیم به استفاده از سنگ و سرامیک را دارید حتما از سالم بودن تاسیسات و برق که در کف کار شده اند اطمینان حاصل نمائید.

سقف

با تغییر سقف میتوان یک جلوه ویژه در فضا بوجود آورد این تغییرات میتواند استفاده از سقف کاذب دکوراتیو با نور مخفی باشد و دقت داشته باشید نور غیر مستقیم در فضای داخلی بسیار دلنشین خواهد بود.

دیوار

دیوار ها غالبا از آجر و سیمان ساخته میشود و پس از اجرا با نقاشی ، کاغذدیواری و یا دیوارپوش پوشش داده میشوند اما در برخی موارد می توان از متریالهای دکوراتیو چوبی و یا بلوکهای شیشه ائی استفاده نمود.

قفسه

قفسه ها علاوه بر محل نگهداری کالا باید از طراحی ویژه ائی برخوردار باشند فاکتور اصلی ، استفاده از حداکثر فضا موجود می باشد اما ترتیب آن نیز مهم است همچنین باید فضایی برای نگهداری کالا بصورت انبار نیز تعبیه نمود . متریال های قابل استفاده در ساخت قفسه متنوع بوده و با توجه به نوع فروشگاه و هزینه انتخاب میشود.

میز کانتر

میز کانتر به عنوان میز بین مشتری و فروشنده اهمیت بالائی دارد چرا که این میز جهت عرضه و توضیح در مورد کالا مورد استفاده قرار میگیرد کانتر های فروشگاهی معمولا از جنس MDF ساخته میشوند که قسمت بالای آن از جنس شیشه می باشد تا محلی برای نگهداری برخی کالاها نیز باشد میتوان نمای کانتر را با کارهای تبلیغاتی و دکوراتیو طراحی نمود.

ویترین

ویترین برترین المان معرفی فروشگاه به مشتری میباشد تا میتوانید برای ویترین هزینه کنید چرا که بجای شما با مشتریان در مورد شما سخن میگوید متریالهای متفاوتی برای ساخت ویترین وجود دارد اما معمولا از MDF استفاده میگردد نورپردازی ویترین نیز بسیار اهمیت داشته و ویترین تاریک فقط حس سردی به مشتری القا میکند.

اتاق پرو

ساخت اتاق پرو در فروشگاه های پوشاک اولویت میباشد اتاق پرو علاوه بر داشتن فضای مناسب باید احساس امنیت را برای مشتری ایجاد نماید چرا که پس از از ورود مشتری به داخل آن حریم شخصی مستری بوده و صد البته حریم شخصی قابل احترام و مهم می باشد داشتن آئینه مناسب و روشنائی کافی از مهمترین مسائل اتاق پرو می باشد.

نور پردازی

هنگام بازسازی باید به سیستم برق و سیم کشی اهمیت داد لازم به ذکر است حتما نکات ایمنی در انجام سیم کشی با ضریب اطمینان بالا صورت پذیرد چرا که در صورت کوتاهی با خسارت جبران ناپذیری مواجه خواهیم شد یکی از جدیدترین سیستم های برق سیستم هوشمند میباشد که با توجه به امکانات فراوان آن سهولت را به ارمغان آورده و از استفاده آن لذت خواهید برد. داشتن برق اضطراری نیز در مواقع قطعی برق باعث تعطیلی فروشگاه نخواهد شد.

تاسیسات و لوله کشی

چنانچه تصمیم به بازسازی فروشگاه دارید تاسیسات و لوله کشی را در برنامه بازسازی قرار دهید کوتاهی در انجام این امر ممکن است منجر به انجام بازسازی مجدد شده و تعطیلی را به همراه داشته باشد در نظر داشته باشید که نصب سیستمهای امنیتی مانند دوربین مدار بسته نیز حائز اهمیت میباشد.