حمام و سرویس

برخی از موارد بازسازی حمام و سرویس به شرح زیر می باشد.

سقف

بکار بردن باکس نور مخفی و نصب آسمان مجازیی و یا پانلهای PVC و طلق برای سقف متریالهای مناسبی هستند که با توجه به مرطوب بودن این دو محیط عمر طولانی داشته و تمیز کردن آنها بسیار آسان میباشد. چنانچه سیستم تهویه در سقف کار شده باشد حتما مسیر بازدید شده و از سیستم های بروز استفاده شود.

دیوار

دیوارها در حمام و سرویس تغییرات زیادی نخواهند داشت مگر آنکه تصمیم به ادغام هر دو و یا تفکیک از هم داشته باشید مهمترین اصل بازسازی در حمام و سرویس عایق بندی دیوارها می باشد اگر این عمل صحیح انجام شود مانع نفوذ رطوبت به دیوارها شده و قطعا دیوارهای خارجی از بین نخواهند رفت. هرگز برای کاشی کردن حمام و سرویس از چسباندن کاشی جدید بر روی قبلی اقدام ننمائید بهتر است کمی بیشتر هزینه نموده و کاشی های قبلی را جمع آوری و پس از عایق بندی برای نصب کاشی از ملات ماسه و سیمان استفاده نمائید. مطمئن باشید در انتها از صرف هزینه بیشتر لذت خواهید برد. جهت حصول نتیجه بهتر توصیه میشود کاشی درجه یک بکار برید. استفاده از کاشی دکوراتیو در طراحی و اجرا به زیبائی محیط خواهد افزود.

پنجره ها

با تعویض پنجره ها از آلومینیومی و یا فلزی قدیمی به دوجداره UPVC  علاوه بر کیفیت ، زیبائی آن هم دلنشین خواهد بود .

درب داخلی

حمام و سرویس با توجه به رطوبت بالا استهلاک بیشتری دارند استفاده از چندین نوع متریال این استهلاک را به حداقل میرساند چنانچه درب حمام و سرویس از سالن قابل روئیت نیستند از دربهای UPVC استفاده نمائید این نوع دربها کاملا ضد رطوبت بوده و طول عمر بیشتری نسبت به سایر دربها دارند اما چنانچه دربها رو به سالن و نشیمن باشند بهتر است از دربهای HDF و MDF با کیفیت استفاده کنید. رنگ این دربها باید با دقت صورت بپذیرد و زیرسازی بگونه ائی انجام شود تا از نفوذ رطوبت جلوگیری شود.

کف

برای بازسازی کف حمام و سرویس از متریال های مانند سنگ و سرامیک باید استفاده کرد قبل از نصب کف الزامیست تا از عایق بندی کف و از سالم بودن تاسیسات که در کف کار شده اند اطمینان حاصل نمائید. در مورد سیستم برق و نورپردازی هم حتما رعایت نکات ایمنی مهم می باشد.

تجهیزات

تجهیزات حمام و سرویس مانند روشوئی ، سیفون ، کابین دوش و جکوزی کاملا سلیقه ائی می باشد اما قبل از خرید فراموش نشود تجربه پیمانکار و طراح را به مشورت گرفت اینکار باعث میشود تا از هزینه بیهوده جلوگیری بعمل آمده و تجهیزات با کیفیت و کارائی را داشته باشید.

تاسیسات و لوله کشی

تاسیسات و لوله کشی را در برنامه بازسازی قرار دهید در حال حاضر لوله های جدید ( سفید و سبز ) جایگزین مطمئنی برای لوله های فلزی شده اند چرا که بدلیل عدم رسوبگیری داخل لوله ها و زنگ زدگی عمر کاری بیشتری داشته و اجرای آن بسیار سریع و آسان میباشد دقت داشته باشد به دو دلیل اصلی لوله ها را داخلی نصب نمائید اول از ایجاد یک تصویر زشت در دکوراسیون جلوگیری کرده و دوم با توجه به اینکه لوله ها در فضای آزاد قرار دارند حتما سرما و گرما را در طی مسیر از دست داده و موجب مصرف انرژی بیشتری خواهند شد. در این بخش علاوه بر لوله کشی به لوله های فاضلاب نیز اهمیت دهید.  

سیستم برق و نور پردازی

هنگام بازسازی باید به سیستم برق و سیم کشی اهمیت داد نحوه قرار گیری کلید و پریزها به اندازه کافی باعث سهولت در استفاده و ایمنی لازم شده و از آن لذت خواهید برد. لطفا در این دو محیط به ایمنی بیشتر اهمیت دهید.