نشیمن و پذیرائی

از موارد بازسازی ساختمان ، بازسازی نشیمن و پذیرائی می باشد.

سقف

با تغییر سقف میتوان یک جلوه ویژه در فضا بوجود آورد این تغییرات میتواند از حذف گچبری های قدیمی و اجرای بروز آن باشد و یا از دیگر سقفها مانند سقف کاذب دکوراتیو ، نور مخفی و قاب پرده بهره برد و با نقاشی پوشش داد. در صورت نقاشی سقف حتما از مجریان ماهر استفاده نمائید چرا که پهنای دید در سقف وسیع بوده و کوچکترین خطا دیده می شود.  استفاده از چوب هم میتواند تاثیر زیبائی بجای گذارد اما در محیط های کوچک توصیه نمی شود.

شومینه

شومینه با توجه به مصرف انرژی و عدم بازدهی امروزه بدون استفاده شده است. با حذف شومینه می توان از فضای آن استفاده برد .در محیط هائی با متراژ زیاد شومینه بصورت دکور جلوه خاصی ارائه میدهد.

دیوار

حذف و جابجائی تیغه ها باعث تغییر دکوراسیون داخلی میشود و با اینکار فضای مورد نظر با ابعاد دلخواه بدست خواهد آمد. دیوار ها غالبا از آجر و سیمان ساخته میشود و پس از اجرا با نقاشی ، کاغذدیواری و یا دیوارپوش پوشش داده میشوند اما در برخی موارد می توان از متریالهای دکوراتیو چوبی و یا بلوکهای شیشه ائی بجای دیوار استفاده نمود.

پنجره ها

برای بازسازی پنجره ها میتوان پنجره ها را از آلومینیومی و یا فلزی قدیمی به دوجداره UPVC تفییر داد. مهمترین مزیت پنجره های UPVC  عایق سرما و گرما و صوتی با درصد بسیار بالا می باشد طوری که در مبحث نوزده ساختمان بعنوان واجبات در ساختمانهایی که جدید احداث میگردند الزامی شده است.

درب ورودی

تغییر درب ورودی نیز یکی از عناصر بازسازی میباشد در این بین دربهای ضد سرقت با اولویت اول و سپس دربهای تمام چوب و MDF در رده های بعدی قراردارند در نظر داشته باشید دربهای ضد سرقت کیفیتهای متفاوتی دارند بنابراین سعی کنید از دربهای با کیفیت و قابل اطمینان استفاده نمائید.

کف

بازسازی کف با متریال های جدید نیز از موارد بازسازی میباشد در این بین متریالهای مختلف مانند سنگ ، سرامیک و پارکت لمینیت معروفترین آنها میباشد در نظر داشته باشید چنانچه تصمیم به استفاده از سنگ و سرامیک را دارید حتما از سالم بودن تاسیسات و برق که در کف کار شده اند اطمینان حاصل نمائید.

تاسیسات و لوله کشی

تاسیسات و لوله کشی را در برنامه بازسازی قرار دهید در حال حاضر لوله های جدید ( سفید و سبز ) جایگزین مطمئنی برای لوله های فلزی شده اند چرا که بدلیل عدم رسوبگیری داخل لوله ها و زنگ زدگی عمر کاری بیشتری داشته و اجرای آن بسیار سریع و آسان میباشد دقت داشته باشد به دو دلیل اصلی لوله ها را داخلی نصب نمائید اول از ایجاد یک تصویر زشت در دکوراسیون جلوگیری کرده و دوم با توجه به اینکه لوله ها در فضای آزاد قرار دارند حتما سرما و گرما را در طی مسیر از دست داده و موجب مصرف انرژی بیشتری خواهند شد.    

سیستم برق و نور پردازی

هنگام بازسازی باید به سیستم برق و سیم کشی اهمیت داد با جابجائی دیوارها سیم کشی نیز تغییر یافته و تجهیزات نیز جابجا میشوند یکی از جدیدترین سیستم های برق سیستم هوشمند میباشد که با توجه به امکانات فراوان آن سهولت را به ارمغان آورده و از استفاده آن لذت خواهید برد تعبیه کابل شبکه ، اینترنت و UPS امکانات نیز افزایش یافته و کاربرد راحتی خواهد داشت.