اتاق خواب

از موارد بازسازی ساختمان ، بازسازی اتاق خواب می باشد.

سقف

برای بازسازی و تغییر سقف اتاق خواب کافیست از سقف کاذب دکوراتیو استفاده کرد و با نور پردازی فضای دلنشینی بوجود آورد دقت داشته باشید اتاق خواب فقط جهت اتاق خواب استفاده می شود نه اتاق مطالعه و کار پس با نور پردازی ملایم و ترجیحا نور مخفی آرامشی وصف ناپذیر حاصل خواهد شد بهتر است برای پوشش سقف از نقاشی استفاده شود.

دیوار

دیوارها در اتاق خواب جابجائی چندانی ندارند مگر آنکه اتاق بحدی بزرگ باشد که بخواهیم به دو قسمت تقسیم کنیم و یا با ایجاد دیوار کاذب یک دکور جذاب ایجاد نمائیم.

پنجره ها

برای بازسازی پنجره ها میتوان پنجره ها را از آلومینیومی و یا فلزی قدیمی به دوجداره UPVC تفییر داد. مهمترین مزیت پنجره های UPVC عایق سرما و گرما و صوتی با درصد بسیار بالا می باشد طوری که در مبحث نوزده ساختمان بعنوان واجبات در ساختمانهایی که جدید احداث میگردند الزامی شده است.

درب داخلی

تغییر درب داخلی نیز یکی از عناصر بازسازی می باشد استفاده از دربهای HDF و MDF با توجه به طرحهای آن و انتخاب رنگ باعث جلوه هرچه بیشتر فضا می شود.

کف

برای بازسازی کف اتاق خواب از متریال های مانند سنگ ، سرامیک ، پارکت لمینیت ، کفپوش و موکت می توان استفاده کرد دقت داشته باشید چنانچه تصمیم به استفاده از سنگ و سرامیک را دارید حتما از سالم بودن تاسیسات و برق که در کف کار شده اند اطمینان حاصل نمائید.

تاسیسات و لوله کشی

تاسیسات و لوله کشی را در برنامه بازسازی قرار دهید در حال حاضر لوله های جدید ( سفید و سبز ) جایگزین مطمئنی برای لوله های فلزی شده اند چرا که بدلیل عدم رسوبگیری داخل لوله ها و زنگ زدگی عمر کاری بیشتری داشته و اجرای آن بسیار سریع و آسان میباشد دقت داشته باشد به دو دلیل اصلی لوله ها را داخلی نصب نمائید اول از ایجاد یک تصویر زشت در دکوراسیون جلوگیری کرده و دوم با توجه به اینکه لوله ها در فضای آزاد قرار دارند حتما سرما و گرما را در طی مسیر از دست داده و موجب مصرف انرژی بیشتری خواهند شد.    

سیستم برق و نور پردازی

هنگام بازسازی باید به سیستم برق و سیم کشی اهمیت داد با جابجائی دیوارها سیم کشی نیز تغییر یافته و تجهیزات نیز جابجا میشوند یکی از جدیدترین سیستم های برق سیستم هوشمند میباشد که با توجه به امکانات فراوان آن سهولت را به ارمغان آورده و از استفاده آن لذت خواهید برد تعبیه کابل شبکه ، اینترنت و UPS امکانات نیز افزایش یافته و کاربرد راحتی خواهد داشت.