آشپزخانه

از موارد بازسازی ساختمان ، بازسازی آشپزخانه می باشد.

سقف

برای بازسازی و ایجاد یک دکور جذاب استفاده از دو متریال مناسب آشپزخانه میباشد چرا که آشپزخانه بعنوان چشم خانه می باشد بکار بردن باکس دور کناف و نور مخفی و نصب آسمان مجازی در وسط با طرحهائی مناسب آشپزخانه و البته مناسب با اجزای دیگر محیط دلنشینی را بوجود میاورد.

دیوار

دیوارها در آشپزخانه جابجائی چندانی ندارند مگر آنکه تصمیم داشته باشید درب ورودی به بالکن را تغییر داده و یا اگر آشپزخانه بصورت بسته میباشد با حذف یک دیوار آنرا بصورت اپن در آورید. در آشپزخانه های قدیمی اپن از تیغه های آجر و سیمان ساخته میشد اما امروزه بجای آن از کابینت اپن ، کانتر و یا جزیره استفاده میشود. اگر از عایق بندی دیوارها مطمئن نیستید قبل از کاشی اقدام به عایق بندی نمائید.

پنجره ها

برای بازسازی پنجره ها میتوان پنجره ها را از آلومینیومی و یا فلزی قدیمی به دوجداره UPVC تفییر داد. مهمترین مزیت پنجره های UPVC عایق سرما و گرما و صوتی با درصد بسیار بالا می باشد طوری که در مبحث نوزده ساختمان بعنوان واجبات در ساختمانهایی که جدید احداث میگردند الزامی شده است.

درب داخلی

آشپزخانه اپن درب نیاز ندارد اما اگر بصورت بسته باشد استفاده از درب الزامی میگردد که می توان از دربهای HDF و MDF بهره گرفت در نظر داشته باشید انتخاب رنگ درب با اجزای دیگر همخوانی داشته باشد.

کف

برای بازسازی کف آشپزخانه از متریال های مانند سنگ و سرامیک می توان استفاده کرد قبل از نصب کف الزامیست تا از عایق بندی کف مخصوصا آشپزخانه هائی که دارای کف شوی هستند و از سالم بودن تاسیسات و برق که در کف کار شده اند اطمینان حاصل نمائید.

کابینت

کابینت از مهمترین اجزای آشپزخانه می باشد غیر از عنصر زیبائی ، طراحی و استفاده حداکثر از فضا باعث راحتی و فضای بیشتر خواهد شد. استفاده از متریال درجه یک و مخصوصا یراق آلات خوب طول عمر کابینت را بالا برده و از هزینه های بعدی جلوگیری خواهد کرد. دقت نمائید کابینت فقط چند باکس کنار هم نیست طراحی ، ساخت و اجرای آن تخصصی میباشد.

تاسیسات و لوله کشی

تاسیسات و لوله کشی را در برنامه بازسازی قرار دهید در حال حاضر لوله های جدید ( سفید و سبز ) جایگزین مطمئنی برای لوله های فلزی شده اند چرا که بدلیل عدم رسوبگیری داخل لوله ها و زنگ زدگی عمر کاری بیشتری داشته و اجرای آن بسیار سریع و آسان میباشد دقت داشته باشد به دو دلیل اصلی لوله ها را داخلی نصب نمائید اول از ایجاد یک تصویر زشت در دکوراسیون جلوگیری کرده و دوم با توجه به اینکه لوله ها در فضای آزاد قرار دارند حتما سرما و گرما را در طی مسیر از دست داده و موجب مصرف انرژی بیشتری خواهند شد. در این بخش علاوه بر لوله کشی به لوله های فاضلاب نیز اهمیت دهید.  

سیستم برق و نور پردازی

هنگام بازسازی باید به سیستم برق و سیم کشی اهمیت داد نحوه قرار گیری کلید و پریزها و نصب به تعدادکافی باعث سهولت در استفاده و ایمنی لازم شده و از آن لذت خواهید برد.